RENESAS PS2805C-1-F3-A
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | PS2805C-1-F3-A |
| LCSC Part # | C84318 |
| Package | SOP-4-1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | OPTOISOLATOR 2.5kV 1CH TRANS SOP-4-1.27mm |
| Description | Phototransistor Output 2.5kVrms 1 Channel SOP-4-1.27mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Isolators/Optocouplers, Optoisolators/Transistor, Photovoltaic Output Optoisolators | |
| Manufacturer | RENESAS | |
| Package | SOP-4-1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
3,430
3,430
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.3263 | $ 1.63 |
50+ | $ 0.26 | $ 13.00 |
150+ | $ 0.2316 | $ 34.74 |
500+ | $ 0.1962 | $ 98.10 |
3,500+ | $ 0.1804 | $ 631.40 |
7,000+ | $ 0.171 | $ 1197.00 |
Standard Packaging 3500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$