Wcon 3221-10MG0BSR1
| Manufacturer |
Wcon
Asian Brands |
| MPN | 3221-10MG0BSR1 |
| LCSC Part # | C842977 |
| Packaging | SMD,P=2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN IDC HEADER SMD 10POS 2mm |
| Description | Connector IDC Header Surface Mount 10 position 2mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | Wcon | |
| Packaging | SMD,P=2mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
4
4
In stock, ships now
Not recommended for new designs
Once stock is depleted, this item will be marked as "Out of Stock."
Stock Notification
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 1.8301 | $ 1.83 |
10+ | $ 1.4891 | $ 14.89 |
30+ | $ 1.3005 | $ 39.02 |
100+ | $ 1.0878 | $ 108.78 |
500+ | $ 0.9943 | $ 497.15 |
1,000+ | $ 0.9505 | $ 950.50 |
Standard Packaging 200/Full
Reel | ||