KANGNEX WJ25C-B-7.62-04P-13-00A
| Manufacturer | KANGNEXAsian Brands |
| MPN | WJ25C-B-7.62-04P-13-00A |
| LCSC Part # | C8424 |
| Packaging | Through Hole,P=7.62mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK BARRIER 4CIRCUIT 7.62mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Barrier Blocks | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=7.62mm | |
| Number of Pins | 4P | |
| Number of Positions or Pins | 1x4P | |
| Pin Location | Mid Terminal | |
| Barrier Type | 2-Side | |
| Pitch | 7.62mm | |
| Number of Rows | 1 | |
| Wire Gauge - mm2 | 2.5 | |
| Number of PINs Per Row | 4 | |
| Current Rating | 24A | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Voltage Rating (Max) | 250V | |
| Color | Black | |
| Wire Gauge - AWG | 14~22 | |
| Mounting Type | Straight |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 6 |
| Multiple | 6 |
| Standard Packaging | 576 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 1,716
1,716 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 6+ | $ 0.3318$ 0.3086 | $ 1.85 |
| 60+ | $ 0.2668$ 0.2482 | $ 14.89 |
| 180+ | $ 0.2389$ 0.2222 | $ 40.00 |
| 576+ | $ 0.2005$ 0.1865 | $ 107.42 |
| 2,880+ | $ 0.1851$ 0.1722 | $ 495.94 |
| 5,760+ | $ 0.1758$ 0.1635 | $ 941.76 |
Standard Packaging576/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.



