BOURNS 3352T-1-502LF
| Manufacturer | |
| MPN | 3352T-1-502LF |
| LCSC Part # | C840682 |
| Packaging | SIP-3P,8.9x3.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 5kΩ 500mW SIP-3P,8.9x3.8mm |
| Description | 5kΩ ±20% 500mW SIP-3P,8.9x3.8mm Potentiometers, Variable Resistors |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Thumbwheel Potentiometers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SIP-3P,8.9x3.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
100
100
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 3.2461 | $ 3.25 |
10+ | $ 2.7514 | $ 27.51 |
30+ | $ 2.4556 | $ 73.67 |
100+ | $ 2.1581 | $ 215.81 |
500+ | $ 2.0207 | $ 1010.35 |
1,000+ | $ 1.9593 | $ 1959.30 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$