BOURNS 3361P-1-103GLF
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 3361P-1-103GLF |
| LCSC Part # | C840679 |
| Package | SMD,7x6.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 10kΩ 500mW SMD,6.7x7mm |
| Description | 10kΩ ±10% 500mW SMD,6.7x7mm Potentiometers, Variable Resistors |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Package | SMD,7x6.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 750 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
397
397
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.5748 | $ 1.57 |
10+ | $ 1.3288 | $ 13.29 |
30+ | $ 1.1757 | $ 35.27 |
100+ | $ 1.0179 | $ 101.79 |
750+ | $ 0.9468 | $ 710.10 |
1,500+ | $ 0.9158 | $ 1373.70 |
Standard Packaging 750/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$