KANGNEX WJ126V-5.0-02P-14-00A
| Manufacturer |
KANGNEX
Asian Brands |
| MPN | WJ126V-5.0-02P-14-00A |
| LCSC Part # | C8404 |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | TERM BLK 2POS 5mm TH |
| Description | 2 Position Wire to Board Terminal Block Through Hole 5mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminal Blocks/Wire to Board | |
| Manufacturer | KANGNEX | |
| Packaging | Through Hole,P=5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
30,460
30,460
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0842 $ 0.0784 | $ 0.39 |
50+ | $ 0.067 $ 0.0624 | $ 3.12 |
150+ | $ 0.0582 $ 0.0542 | $ 8.13 |
500+ | $ 0.0489 $ 0.0455 | $ 22.75 |
2,500+ | $ 0.0464 $ 0.0432 | $ 108.00 |
5,000+ | $ 0.0446 $ 0.0415 | $ 207.50 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$