Songle Relay SLE-12VDC-SL-2A
| Manufacturer |
Songle Relay
Asian Brands |
| MPN | SLE-12VDC-SL-2A |
| LCSC Part # | C83117 |
| Packaging | Through Hole,17.5x15mm |
| Customer # | |
| Description | 15A@14VDC 12V Two normally open: 2A (DPST-NO) Through Hole,17.5x15mm Automotive Relays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Automotive Relays | |
| Manufacturer | Songle Relay | |
| Packaging | Through Hole,17.5x15mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 25 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
400
400
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5795 | $ 0.58 |
10+ | $ 0.4636 | $ 4.64 |
25+ | $ 0.4169 | $ 10.42 |
100+ | $ 0.3606 | $ 36.06 |
500+ | $ 0.3268 | $ 163.40 |
1,000+ | $ 0.3091 | $ 309.10 |
Standard Packaging 25/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$