TI DRV8412DDWR
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | DRV8412DDWR |
| LCSC Part # | C79852 |
| Package | HTSSOP-44-EP-6.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Dual Full-Bridge PWM Motor Driver |
| Description | HTSSOP-44-EP-6.1mm Full Half-Bridge (H Bridge) Drivers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Power Management (PMIC)/Full Half-Bridge (H Bridge) Drivers | |
| Manufacturer | TI | |
| Package | HTSSOP-44-EP-6.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,556
2,556
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 5.2933 | $ 5.29 |
10+ | $ 4.5132 | $ 45.13 |
30+ | $ 4.049 | $ 121.47 |
100+ | $ 3.5783 | $ 357.83 |
500+ | $ 3.363 | $ 1681.50 |
1,000+ | $ 3.2641 | $ 3264.10 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$