PANASONIC 6TPE100MAZB
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 6TPE100MAZB |
| LCSC Part # | C79109 |
| Package | SMD,3.5x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP TANT 100uF ±20% 6.3V |
| Description | 100uF ±20% 6.3V Tantalum Capacitors 35mΩ@100kHz |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Tantalum - Polymer Capacitors | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Package | SMD,3.5x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8532211000 |
| USHTS | 8532210080 |
| TARIC | 8532210000 |
| CAHTS | 8532210010 |
| BRHTS | 85322119 |
| INHTS | 85322100 |
| MXHTS | 8532.21.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
47,527
47,527
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4537 | $ 0.45 |
10+ | $ 0.3488 | $ 3.49 |
30+ | $ 0.3052 | $ 9.16 |
100+ | $ 0.2487 | $ 24.87 |
500+ | $ 0.2229 | $ 111.45 |
1,000+ | $ 0.2083 | $ 208.30 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$