XIAMEN FARATRONIC C3D3A105KB00350
| Manufacturer |
XIAMEN FARATRONIC
Asian Brands |
| Mfr. Part # | C3D3A105KB00350 |
| LCSC Part # | C783664 |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP FILM 1uF ±10% 1kV TH |
| Description | 1uF Film Capacitor ±10% 1kV Through Hole P=27.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Film Capacitors | |
| Manufacturer | XIAMEN FARATRONIC | |
| Package | Through Hole,P=27.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532909000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 680 |
| Sales Unit | Piece |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price (Reference Only) | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.8064 | $ 0.81 |
10+ | $ 0.6567 | $ 6.57 |
30+ | $ 0.5811 | $ 17.43 |
100+ | $ 0.5071 | $ 50.71 |
680+ | $ 0.4266 | $ 290.09 |
1,360+ | $ 0.404 | $ 549.44 |
Standard Packaging 680/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$