XFCN F1003A-ZV-30-25T-R
| Manufacturer |
XFCN
Asian Brands |
| MPN | F1003A-ZV-30-25T-R |
| LCSC Part # | C781900 |
| Packaging | SMD,P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN FFC FPC 30POS 1mm VERTICAL - 1 SIDED CNT SMD |
| Description | FFC/FPC Connector 30 Position 1mm Pitch Single-side Contact/Vertical Surface Mount |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/FFC, FPC (Flat Flexible) Connectors/FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies | |
| Manufacturer | XFCN | |
| Packaging | SMD,P=1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
8,780
8,780
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.2243 | $ 1.12 |
50+ | $ 0.1801 | $ 9.01 |
150+ | $ 0.1612 | $ 24.18 |
1,000+ | $ 0.1376 | $ 137.60 |
2,000+ | $ 0.127 | $ 254.00 |
5,000+ | $ 0.1207 | $ 603.50 |
Standard Packaging 1000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$