G-Switch GT-MPU217-H253-L05
| Manufacturer |
G-Switch
Asian Brands |
| Mfr. Part # | GT-MPU217-H253-L05 |
| LCSC Part # | C778187 |
| Package | SMD,3.5x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH LIMIT SPST-NO 0.2A 60V |
| Description | Switch SPST-NO Surface Mount,2.8x3.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Limit Switches | |
| Manufacturer | G-Switch | |
| Package | SMD,3.5x2.8mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,976
5,976
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4079 $ 0.3876 | $ 0.39 |
10+ | $ 0.3241 $ 0.3079 | $ 3.08 |
30+ | $ 0.287 $ 0.2727 | $ 8.18 |
100+ | $ 0.2419 $ 0.2299 | $ 22.99 |
500+ | $ 0.229 $ 0.2176 | $ 108.80 |
1,000+ | $ 0.2177 $ 0.2069 | $ 206.90 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$