TDK ANT016008LCS2442MA1
| Manufacturer | |
| MPN | ANT016008LCS2442MA1 |
| LCSC Part # | C76585 |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Multilayer Antenna For 2.4GHz W-LAN & Bluetooth |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Antennas | |
| Manufacturer | TDK | |
| Packaging | SMD-6P,1.6x0.8mm | |
| VSWR | 3 | |
| Antenna Type | - | |
| Peak Gain | 1.6dBi | |
| Bandwidth | 84MHz | |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ | |
| Height | 0.4mm | |
| Frequency(Center/Band) | 2.442GHz | |
| Impedance | 50Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 7,930
7,930 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.2045 | $ 1.02 |
| 50+ | $ 0.163 | $ 8.15 |
| 150+ | $ 0.1452 | $ 21.78 |
| 500+ | $ 0.123 | $ 61.50 |
| 2,500+ | $ 0.1131 | $ 282.75 |
| 4,000+ | $ 0.1071 | $ 428.40 |
Standard Packaging4000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8517710000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517710000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517710000 |
| BRHTS | 85177110 |
| INHTS | 85177100 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



