hanxia HX TS3425PA 250gf 098
| Manufacturer |
hanxia
Asian Brands |
| MPN | HX TS3425PA 250gf 098 |
| LCSC Part # | C7587757 |
| Packaging | SMD,4.2x3.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 2.5mm SMD (SMT) Tab 4.2mm x 3.4mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | hanxia | |
| Packaging | SMD,4.2x3.4mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
10,740
10,740
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0352 | $ 0.70 |
200+ | $ 0.0275 | $ 5.50 |
600+ | $ 0.0231 | $ 13.86 |
2,000+ | $ 0.0206 | $ 41.20 |
10,000+ | $ 0.0183 | $ 183.00 |
20,000+ | $ 0.0171 | $ 342.00 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$