XINGLIGHT XL-ITR8307
| Manufacturer | XINGLIGHTAsian Brands |
| MPN | XL-ITR8307 |
| LCSC Part # | C7545642 |
| Packaging | SMD,3.4x2.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 50mA 30V SMD,3.4x2.7mm Photointerrupters - Slot Type - Logic Output RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photointerrupters - Slot Type - Logic Output | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Packaging | SMD,3.4x2.7mm | |
| Reverse Pressure (Typ) | 5V | |
| Fall time | 20us@20mA,1kΩ | |
| Voltage - Forward(Vf) | 1.2V | |
| Wavelength | 940nm | |
| Rise time | 20us@20mA,1kΩ | |
| Current - Collector(Ic) | 50mA | |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ | |
| C-E Saturation Voltage | 30V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 2,880
2,880 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1743 | $ 0.87 |
| 50+ | $ 0.133 | $ 6.65 |
| 150+ | $ 0.1154 | $ 17.31 |
| 1,000+ | $ 0.0976 | $ 97.60 |
| 2,000+ | $ 0.0878 | $ 175.60 |
| 5,000+ | $ 0.0819 | $ 409.50 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



