XINGLIGHT XL-ITR1203
| Manufacturer | XINGLIGHTAsian Brands |
| MPN | XL-ITR1203 |
| LCSC Part # | C7545638 |
| Packaging | Through Hole-4P,7.5x2.8mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Through Hole-4P,7.5x2.8mm Photointerrupters - Slot Type - Logic Output RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photointerrupters - Slot Type - Logic Output | |
| Manufacturer | XINGLIGHT | |
| Packaging | Through Hole-4P,7.5x2.8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 174 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 155
155 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4308 | $ 0.43 |
| 10+ | $ 0.3303 | $ 3.30 |
| 30+ | $ 0.2856 | $ 8.57 |
| 174+ | $ 0.2442 | $ 42.49 |
| 522+ | $ 0.2202 | $ 114.94 |
| 1,044+ | $ 0.2059 | $ 214.96 |
Standard Packaging174/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |



