FANGCHENG FC-ULCT1013-1:200-35A
| Manufacturer |
FANGCHENG
Asian Brands |
| Mfr. Part # | FC-ULCT1013-1:200-35A |
| LCSC Part # | C7544785 |
| Package | DIP-4 |
| Customer # | |
| Key Attributes | SENSE XFMR 1:200 35A TH |
| Description | 35A 1:200 Sense Transformer DIP-4 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Current Transformers | |
| Manufacturer | FANGCHENG | |
| Package | DIP-4 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 108 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,276
1,276
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.9042 | $ 0.90 |
10+ | $ 0.7234 | $ 7.23 |
30+ | $ 0.6313 | $ 18.94 |
108+ | $ 0.5425 | $ 58.59 |
972+ | $ 0.5151 | $ 500.68 |
Standard Packaging 108/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$