kinghelm KH-SAWD8994A
| Manufacturer | kinghelmAsian Brands |
| MPN | KH-SAWD8994A |
| LCSC Part # | C7542073 |
| Packaging | SMD-8P,1.8x1.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SAW DUPLEXER |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | kinghelm | |
| Packaging | SMD-8P,1.8x1.4mm | |
| High band insertion loss (Max) | 2.6dB | |
| Low Band Attenuation (Min) | 40dB | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| High Band Attenuation (Min) | 30dB | |
| Low band insertion loss (Max) | 2.5dB | |
| High band range | 925MHz~960MHz | |
| Low band range | 880MHz~915MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Low insertion attenuation and low passband ripple
- Usable passband 35MHz
- High isolation between Tx and Rx
- RoHS compatible
Applications
AI Translation
- Mobile telephone LTE and WCDMA Band8 systems
In-Stock: 9,735
9,735 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1297 | $ 0.65 |
| 50+ | $ 0.1133 | $ 5.67 |
| 150+ | $ 0.1062 | $ 15.93 |
| 500+ | $ 0.0974 | $ 48.70 |
| 2,500+ | $ 0.0935 | $ 233.75 |
| 5,000+ | $ 0.0912 | $ 456.00 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



