RUILON RL0402A8R0K
| Manufacturer | RUILONAsian Brands |
| MPN | RL0402A8R0K |
| LCSC Part # | C7529578 |
| Packaging | 0402 |
| Customer # | |
| Key Attributes | VARISTOR 6.7V~10.1V 10A 0402 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/Varistors, MOVs | |
| Manufacturer | RUILON | |
| Packaging | 0402 | |
| Clamping Voltage | 15.5V | |
| Energy | 50mJ | |
| Capacitance | 130pF@1MHz | |
| Maximum DC Volts | 5.6V | |
| Maximum AC Volts | 4V | |
| Varistor Voltage | 6.7V~10.1V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 4,740
4,740 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0412$ 0.0248 | $ 0.25 |
| 100+ | $ 0.0329$ 0.0198 | $ 1.98 |
| 300+ | $ 0.0287$ 0.0173 | $ 5.19 |
| 1,000+ | $ 0.0256$ 0.0154 | $ 15.40 |
| 5,000+ | $ 0.0231$ 0.0139 | $ 69.50 |
| 10,000+ | $ 0.0218$ 0.0131 | $ 131.00 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



