FG TC-6610-6*6*8-300g
| Manufacturer |
FG
Asian Brands |
| Mfr. Part # | TC-6610-6*6*8-300g |
| LCSC Part # | C7528712 |
| Package | Through Hole-4P,6x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 3N TH |
| Description | Tactile Switch SPST 3N Through Hole |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | FG | |
| Package | Through Hole-4P,6x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
25,050
25,050
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0307 $ 0.0261 | $ 0.26 |
100+ | $ 0.0244 $ 0.0208 | $ 2.08 |
300+ | $ 0.0209 $ 0.0178 | $ 5.34 |
1,000+ | $ 0.0188 $ 0.0160 | $ 16.00 |
5,000+ | $ 0.017 $ 0.0145 | $ 72.50 |
10,000+ | $ 0.016 $ 0.0136 | $ 136.00 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$