kinghelm KH-SAWD8388A
| Manufacturer | kinghelmAsian Brands |
| MPN | KH-SAWD8388A |
| LCSC Part # | C7501980 |
| Packaging | SMD-8P,1.8x1.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SAW DUPLEXER |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | kinghelm | |
| Packaging | SMD-8P,1.8x1.4mm | |
| High band insertion loss (Max) | 2.4dB | |
| Low Band Attenuation (Min) | 35dB | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Low band insertion loss (Max) | 1.8dB | |
| High Band Attenuation (Min) | 45dB | |
| High band range | 869MHz~894MHz | |
| Low band range | 824MHz~849MHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Low insertion attenuation and low passband ripple
- Usable passband 25MHz
- High isolation between Tx and Rx
- RoHS compatible
Applications
AI Translation
- mobile telephone LTE and WCDMA Band V systems
In-Stock: 9,420
9,420 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0819 | $ 0.41 |
| 50+ | $ 0.0719 | $ 3.60 |
| 150+ | $ 0.0669 | $ 10.04 |
| 500+ | $ 0.0632 | $ 31.60 |
| 2,500+ | $ 0.0602 | $ 150.50 |
| 5,000+ | $ 0.0587 | $ 293.50 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



