kinghelm KH-SAWD1921A
| Manufacturer | kinghelmAsian Brands |
| MPN | KH-SAWD1921A |
| LCSC Part # | C7501979 |
| Packaging | SMD-8P,1.8x1.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SAW DUPLEXER |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RF Multiplexers | |
| Manufacturer | kinghelm | |
| Packaging | SMD-8P,1.8x1.4mm | |
| High band insertion loss (Max) | 2.6dB | |
| Low Band Attenuation (Min) | 44dB | |
| Operating Temperature | -30℃~+85℃ | |
| Low band insertion loss (Max) | 2dB | |
| High Band Attenuation (Min) | 55dB | |
| High band range | 2.11GHz~2.17GHz | |
| Low band range | 1.92GHz~1.98GHz |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Features
AI Translation
- Low insertion attenuation and low passband ripple
- Usable passband 60MHz
- High isolation between Tx and Rx
- RoHS compatible
Applications
AI Translation
- Low-loss Saw duplexer for mobile telephone LTE and WCDMA Band1 systems.
- Low insertion attenuation and low passband ripple.
- Usable passband 60MHz
- High isolation between Tx and Rx. RoHS compatible
In-Stock: 9,415
9,415 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0818 | $ 0.41 |
| 50+ | $ 0.0718 | $ 3.59 |
| 150+ | $ 0.0668 | $ 10.02 |
| 500+ | $ 0.0631 | $ 31.55 |
| 2,500+ | $ 0.0601 | $ 150.25 |
| 5,000+ | $ 0.0586 | $ 293.00 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8548000001 |
| USHTS | 8548000000 |
| TARIC | 8548009099 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8548000000 |
| BRHTS | 85480010 |
| INHTS | 85480000 |
| MXHTS | 8548.10.01 |



