CONNFLY Elec DS1016-30MANBB
| Manufacturer |
CONNFLY Elec
Asian Brands |
| MPN | DS1016-30MANBB |
| LCSC Part # | C7500466 |
| Packaging | P=2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CONN 30POS 2.54mm |
| Description | Connector 30 position 2.54mm |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Rectangular Connectors/Free Hanging, Panel Mount | |
| Manufacturer | CONNFLY Elec | |
| Packaging | P=2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536901100 |
| USHTS | 8536908585 |
| TARIC | 8536901000 |
| CAHTS | 8536900090 |
| BRHTS | 85369010 |
| INHTS | 85369010 |
| MXHTS | 8536.90.11 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 70 |
| Sales Unit | Piece |
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience.
Learn more.
In-Stock:
1,410
1,410
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1746 | $ 0.87 |
50+ | $ 0.1372 | $ 6.86 |
140+ | $ 0.1212 | $ 16.97 |
490+ | $ 0.1013 | $ 49.64 |
2,800+ | $ 0.0924 | $ 258.72 |
4,900+ | $ 0.0871 | $ 426.79 |
Standard Packaging 70/Full
Box | ||
Better price for more quantity?
$