HRK CD110156M2G0816VFL
| Manufacturer | HRKAsian Brands |
| MPN | CD110156M2G0816VFL |
| LCSC Part # | C7499939 |
| Packaging | Through Hole,D8xL16mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 15uF 400V TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | HRK | |
| Packaging | Through Hole,D8xL16mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 400V | |
| Capacitance | 15uF | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Height - Seated (Max) | 16mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 14,830
14,830 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.0628$ 0.0597 | $ 0.30 |
| 50+ | $ 0.0546$ 0.0519 | $ 2.60 |
| 150+ | $ 0.0506$ 0.0481 | $ 7.22 |
| 500+ | $ 0.0476$ 0.0453 | $ 22.65 |
| 2,500+ | $ 0.0451$ 0.0429 | $ 107.25 |
| 5,000+ | $ 0.0439$ 0.0418 | $ 209.00 |
Standard Packaging500/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



