Kingbright WP934SB/4GD
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | WP934SB/4GD |
| LCSC Part # | C7498725 |
| Package | DIP-8-2.54mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | LED GREEN GREEN DIFFUSED LENS TH |
| Description | Green 565nm LED Indication - Discrete 2V~2.4V DIP-8-2.54mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Optoelectronics/Circuit Board Indicators, Arrays, Light Bars, Bar Graphs | |
| Manufacturer | Kingbright | |
| Package | DIP-8-2.54mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 120 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,637
1,637
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.4714 | $ 1.47 |
10+ | $ 1.2171 | $ 12.17 |
30+ | $ 1.0764 | $ 32.29 |
120+ | $ 0.918 | $ 110.16 |
480+ | $ 0.8477 | $ 406.90 |
1,200+ | $ 0.8157 | $ 978.84 |
Standard Packaging 120/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$