PULSE PE-65812NLT
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | PE-65812NLT |
| LCSC Part # | C7498702 |
| Package | SMD-8P,12.1x11.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | XFMR,SGL,DGTL/AUD,LA,1:1,RL |
| Description | SMD-8P,12.1x11.7mm Specialty Transformers RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Transformers/Specialty Transformers | |
| Manufacturer | PULSE | |
| Package | SMD-8P,12.1x11.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504319000 |
| USHTS | 8504312000 |
| TARIC | 8504318090 |
| CAHTS | 8504310020 |
| BRHTS | 85043199 |
| INHTS | 85043100 |
| MXHTS | 8504.31.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 250 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
465
465
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 1.6829 | $ 1.68 |
10+ | $ 1.3799 | $ 13.80 |
30+ | $ 1.2155 | $ 36.47 |
250+ | $ 1.0043 | $ 251.08 |
500+ | $ 0.9205 | $ 460.25 |
1,000+ | $ 0.8834 | $ 883.40 |
Standard Packaging 250/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$