UMW BTA16-600BRG(UMW)
| Manufacturer |
UMW
Asian Brands |
| Mfr. Part # | BTA16-600BRG(UMW) |
| LCSC Part # | C7471857 |
| Package | TO-220A |
| Customer # | |
| Key Attributes | 600V 16A TO-220A |
| Description | 600V 16A Through Hole TO-220A |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Thyristors/TRIACs | |
| Manufacturer | UMW | |
| Package | TO-220A |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541300000 |
| USHTS | 8541300080 |
| TARIC | 8541300000 |
| CAHTS | 8541300000 |
| BRHTS | 85413019 |
| INHTS | 85413010 |
| MXHTS | 8541.30.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
13,700
13,700
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.4527 | $ 0.45 |
10+ | $ 0.3443 | $ 3.44 |
50+ | $ 0.2981 | $ 14.91 |
100+ | $ 0.2407 | $ 24.07 |
500+ | $ 0.2152 | $ 107.60 |
1,000+ | $ 0.1993 | $ 199.30 |
Standard Packaging 50/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$