HXY MOSFET ZM4733A
| Manufacturer | HXY MOSFETAsian Brands |
| MPN | ZM4733A |
| LCSC Part # | C7471234 |
| Packaging | LL-41 |
| Customer # | |
| Key Attributes | DIODE ZENER 5.1V 1W LL-41 |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Zener/Single Zener Diodes | |
| Manufacturer | HXY MOSFET | |
| Packaging | LL-41 | |
| Pd - Power Dissipation | 1W | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA@1V | |
| Impedance(Zzt) | 7Ω | |
| Diode Configuration | 1 Independent | |
| Zener Voltage(Range) | 4.59V~5.61V | |
| Zener Voltage(Nom) | 5.1V | |
| Impedance(Zzk) | 550Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 5000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 43,190
43,190 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0322$ 0.0303 | $ 0.30 |
| 100+ | $ 0.0264$ 0.0249 | $ 2.49 |
| 300+ | $ 0.0231$ 0.0218 | $ 6.54 |
| 1,000+ | $ 0.0212$ 0.0200 | $ 20.00 |
| 5,000+ | $ 0.0167$ 0.0157 | $ 78.50 |
| 10,000+ | $ 0.0158$ 0.0149 | $ 149.00 |
Standard Packaging5000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |



