Harwin S8071-46R
| Manufacturer | |
| MPN | S8071-46R |
| LCSC Part # | C7470738 |
| Packaging | SMD,4.5x1.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SMD,4.5x1.1mm PC Pin Receptacles, Socket Connectors RoHS |
| Datasheet | |
| Custom Cables | MOQ 1pc |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Connectors, Interconnects/Terminals/PC Pin Receptacles, Socket Connectors | |
| Manufacturer | Harwin | |
| Packaging | SMD,4.5x1.1mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 10000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 100
100 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1662 | $ 0.83 |
| 50+ | $ 0.1627 | $ 8.14 |
| 150+ | $ 0.1604 | $ 24.06 |
| 500+ | $ 0.158 | $ 79.00 |
Standard Packaging10000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC | |
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | |
| USHTS | |
| TARIC |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | |
| BRHTS | |
| INHTS | |
| MXHTS | |
Custom Cables: MOQ 1pc
LCSC offers a comprehensive range of cost-effective custom cable solutions tailored for diverse electronic components and electrical applications. Our products comply with RoHS and UL standards, guaranteeing premium quality and reliability. Leveraging our extensive on-site connector inventory, we provide flexible services with no MOQ, rapid quoting, and short lead times—ensuring a seamless and efficient procurement experience. Learn more.

