TONYU DY-PT204B-A5
| Manufacturer |
TONYU
Asian Brands |
| MPN | DY-PT204B-A5 |
| LCSC Part # | C7470722 |
| Packaging | D=3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 3mm infrared receiving tube |
| Description | D=3mm Photo Detectors - Remote Receiver RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Photo Detectors - Remote Receiver | |
| Manufacturer | TONYU | |
| Packaging | D=3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8541490000 |
| USHTS | 8541491010 |
| TARIC | 8541490000 |
| CAHTS | 8541490090 |
| BRHTS | 85414900 |
| INHTS | 85414900 |
| MXHTS | 8541.40.02 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,090
4,090
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.054 | $ 0.54 |
100+ | $ 0.0424 | $ 4.24 |
300+ | $ 0.0366 | $ 10.98 |
1,000+ | $ 0.031 | $ 31.00 |
4,000+ | $ 0.0276 | $ 110.40 |
8,000+ | $ 0.0258 | $ 206.40 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$