EVISUN B0505LS-1WR3
| Manufacturer |
EVISUN
Asian Brands |
| MPN | B0505LS-1WR3 |
| LCSC Part # | C7465180 |
| Packaging | SIP,19.7x6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1W Isolated Non-regulated DC-DC Module Power Supply with Fixed Voltage Input and Dual/ Single Output (Positive and Negative) |
| Description | Isolated Module DC DC Converter 5V 200mA 4.5V~5.5V Input |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Power Supplies/Power Suppliers - Board Mount/DC DC Converters | |
| Manufacturer | EVISUN | |
| Packaging | SIP,19.7x6mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | - |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 10 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
4,413
4,413
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 0.6811 $ 0.5109 | $ 0.51 |
10+ | $ 0.6065 $ 0.4549 | $ 4.55 |
30+ | $ 0.5676 $ 0.4257 | $ 12.77 |
100+ | $ 0.5303 $ 0.3978 | $ 39.78 |
500+ | $ 0.5076 $ 0.3807 | $ 190.35 |
1,000+ | $ 0.4962 $ 0.3722 | $ 372.20 |
Standard Packaging 10/Full
Tube | ||
Better price for more quantity?
$