MINGSTAR SI121209N-2R4M
| Manufacturer | MINGSTARAsian Brands |
| MPN | SI121209N-2R4M |
| LCSC Part # | C7431660 |
| Packaging | Through Hole,12.3x12.3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CMC 2.4uH 20A TH |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Filters/Common Mode Chokes | |
| Manufacturer | MINGSTAR | |
| Packaging | Through Hole,12.3x12.3mm | |
| Inductance | 2.4uH | |
| DC Resistance(DCR) | 4mΩ | |
| Current - Saturation (Isat) | 20A | |
| Tolerance | ±20% | |
| Current Rating | 25A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 90 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 25
25 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1181$ 0.1122 | $ 0.56 |
| 50+ | $ 0.1155$ 0.1098 | $ 5.49 |
| 180+ | $ 0.1137$ 0.1081 | $ 19.46 |
| 540+ | $ 0.112$ 0.1064 | $ 57.46 |
Standard Packaging90/Full Tray | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



