SHOU HAN SS12D10G5
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | SS12D10G5 |
| LCSC Part # | C7431054 |
| Package | Through Hole,12.7x6.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE SPDT TH |
| Description | Slide Switch SPDT 2A @ 125V Through Hole 12.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Package | Through Hole,12.7x6.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
34,685
34,685
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1665 $ 0.1582 | $ 0.79 |
50+ | $ 0.13 $ 0.1235 | $ 6.18 |
150+ | $ 0.1144 $ 0.1087 | $ 16.31 |
500+ | $ 0.0978 $ 0.0930 | $ 46.50 |
2,500+ | $ 0.0891 $ 0.0847 | $ 211.75 |
5,000+ | $ 0.0839 $ 0.0798 | $ 399.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$