SHOU HAN SS12D10G5
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| MPN | SS12D10G5 |
| LCSC Part # | C7431054 |
| Packaging | Through Hole,12.7x6.7mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE SPDT TH |
| Description | Slide Switch SPDT 2A @ 125V Through Hole 12.7mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Slide Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Packaging | Through Hole,12.7x6.7mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
41,340
41,340
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
5+ | $ 0.1775 | $ 0.89 |
50+ | $ 0.1393 | $ 6.97 |
150+ | $ 0.1229 | $ 18.44 |
500+ | $ 0.104 | $ 52.00 |
2,500+ | $ 0.0949 | $ 237.25 |
5,000+ | $ 0.0894 | $ 447.00 |
Standard Packaging 500/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$