HCTL HC-FFC05-40P-100-A-01
| Manufacturer |
HCTL
Asian Brands |
| Mfr. Part # | HC-FFC05-40P-100-A-01 |
| LCSC Part # | C7429431 |
| Package | P=0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 40POS 0.5mm |
| Description | 40 Position FFC, FPC Cable 0.5mm 10cm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | HCTL | |
| Package | P=0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 100 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
2,500
2,500
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.0984 $ 0.0788 | $ 0.39 |
50+ | $ 0.0769 $ 0.0616 | $ 3.08 |
200+ | $ 0.0661 $ 0.0529 | $ 10.58 |
500+ | $ 0.058 $ 0.0464 | $ 23.20 |
2,500+ | $ 0.0515 $ 0.0412 | $ 103.00 |
5,000+ | $ 0.0483 $ 0.0387 | $ 193.50 |
Standard Packaging 100/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$