XUNPU FFC-1.0-4-200-B-4-8
| Manufacturer | XUNPUAsian Brands |
| MPN | FFC-1.0-4-200-B-4-8 |
| LCSC Part # | C7429370 |
| Packaging | P=1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CABLE FFC/FPC 4POS 1mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Cables, Wires/Flat Flex Cables (FFC, FPC) | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | P=1mm | |
| Insert Thickness | 0.3mm | |
| Number of Pins | 4P | |
| Pitch | 1mm | |
| Contact Location | Reverse | |
| Total Length | 20cm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 200 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 335
335 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.114$ 0.1026 | $ 0.51 |
| 50+ | $ 0.0901$ 0.0811 | $ 4.06 |
| 200+ | $ 0.0782$ 0.0704 | $ 14.08 |
| 400+ | $ 0.0692$ 0.0623 | $ 24.92 |
| 2,400+ | $ 0.062$ 0.0558 | $ 133.92 |
| 5,000+ | $ 0.0585$ 0.0527 | $ 263.50 |
Standard Packaging200/Full Bag | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8544491100 |
| USHTS | 8544493040 |
| TARIC | 8544499100 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8544490090 |
| BRHTS | 85444900 |
| INHTS | 85444910 |
| MXHTS | 8544.49.01 |



