SHOU HAN 1.27-2P TPPT
| Manufacturer |
SHOU HAN
Asian Brands |
| Mfr. Part # | 1.27-2P TPPT |
| LCSC Part # | C7421516 |
| Package | SMD,P=1.27mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH SLIDE DIP SPST 25mA 24V |
| Description | Dip Switch SPST 2 Position Surface Mount Slide, Recessed 25mA 24V |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Switches/DIP Switches/SIP Switches | |
| Manufacturer | SHOU HAN | |
| Package | SMD,P=1.27mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 2000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
5,405
5,405
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List (Project)
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
1+ | $ 0.5089 $ 0.4835 | $ 0.48 |
10+ | $ 0.4017 $ 0.3817 | $ 3.82 |
30+ | $ 0.3569 $ 0.3391 | $ 10.17 |
100+ | $ 0.2993 $ 0.2844 | $ 28.44 |
500+ | $ 0.2737 $ 0.2601 | $ 130.05 |
1,000+ | $ 0.2593 $ 0.2464 | $ 246.40 |
Standard Packaging 2000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$