VISHAY VT3080C-E3/4W
| Manufacturer | |
| MPN | VT3080C-E3/4W |
| LCSC Part # | C7389265 |
| Packaging | TO-220-3 |
| Customer # | |
| Key Attributes | 1 Pair Common Cathode 80V 15A 820mV@15A TO-220-3 Diode Arrays RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Discrete Semiconductors/Diodes/Rectifiers/Diode Arrays | |
| Manufacturer | VISHAY | |
| Packaging | TO-220-3 | |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 700uA@80V | |
| Diode Configuration | 1 Pair Common Cathode | |
| Voltage - DC Reverse(Vr) | 80V | |
| Current - Rectified | 15A | |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 820mV@15A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 1.6488 | $ 1.65 |
| 200+ | $ 0.6577 | $ 131.54 |
| 500+ | $ 0.6365 | $ 318.25 |
| 1,000+ | $ 0.6259 | $ 625.90 |
Standard Packaging1000/Full Tube | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541100000 |
| USHTS | 8541100040 |
| TARIC | 8541100000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8541100090 |
| BRHTS | 85411011 |
| INHTS | 85411000 |
| MXHTS | 8541.10.01 |

