SILION SIM3600
| Manufacturer | SILIONAsian Brands |
| MPN | SIM3600 |
| LCSC Part # | C7383540 |
| Packaging | SMD-20P,21x21mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | UART 960MHz SMD-20P,21x21mm RFID Reader Modules RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | RF and Wireless/RFID Reader Modules | |
| Manufacturer | SILION | |
| Packaging | SMD-20P,21x21mm | |
| Interface | UART | |
| Features | Power-on reset (POR) | |
| Frequency | 960MHz | |
| Voltage - Supply | 5V |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 1 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 10
10 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 44.9703 | $ 44.97 |
| 10+ | $ 43.7631 | $ 437.63 |
Standard Packaging1/Full Box | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8517799000 |
| USHTS | 8517790000 |
| TARIC | 8517790000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8517790000 |
| BRHTS | 85177900 |
| INHTS | 85177990 |
| MXHTS | 8517.70.99 |



