BOURNS SRF1280A-150M
| Manufacturer | |
| MPN | SRF1280A-150M |
| LCSC Part # | C7320440 |
| Packaging | SMD-4P,12.5x12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 15uH 5.03A 33.3mΩ SMD-4P,12.5x12.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Arrays, Signal Transformers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD-4P,12.5x12.5mm | |
| Current Rating | 5.03A | |
| Inductance | 15uH | |
| Ratings | AEC-Q200 | |
| Tolerance | ±20% | |
| DC Resistance(DCR) | 33.3mΩ | |
| Current - Saturation (Isat) | 9.66A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 400 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 46
46 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 2.6044 | $ 2.60 |
| 10+ | $ 2.5462 | $ 25.46 |
| 30+ | $ 2.5091 | $ 75.27 |
| 100+ | $ 2.472 | $ 247.20 |
Standard Packaging400/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |



