Nexperia 74LVC2T45DC,125
| Manufacturer | |
| Mfr. Part # | 74LVC2T45DC,125 |
| LCSC Part # | C730237 |
| Package | VSSOP-8-0.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Dual supply translating transceiver; 3-state |
| Description | 420Mbps 1 2 VSSOP-8-0.5mm Translators, Level Shifters RoHS |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Integrated Circuits (ICs)/Logic/Translators, Level Shifters | |
| Manufacturer | Nexperia | |
| Package | VSSOP-8-0.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8542399000 |
| USHTS | 8542390001 |
| TARIC | 8542399000 |
| CAHTS | 8542390000 |
| BRHTS | 85423999 |
| INHTS | 85423900 |
| MXHTS | 8542.39.99 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 3000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
9,255
9,255
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
5+ | $ 0.4118 | $ 2.06 |
50+ | $ 0.3223 | $ 16.12 |
150+ | $ 0.284 | $ 42.60 |
500+ | $ 0.2361 | $ 118.05 |
3,000+ | $ 0.2148 | $ 644.40 |
6,000+ | $ 0.202 | $ 1212.00 |
Standard Packaging 3000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$