EATON DRQ125-2R2-R
| Manufacturer | |
| MPN | DRQ125-2R2-R |
| LCSC Part # | C7264861 |
| Packaging | SMD,12.5x12.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | FIXED IND 2.208uH 10.9A 4.5mΩ SMD,12.5x12.5mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Inductors, Coils, Chokes/Arrays, Signal Transformers | |
| Manufacturer | EATON | |
| Packaging | SMD,12.5x12.5mm | |
| Current Rating | 10.9A | |
| Inductance | 2.208uH | |
| Tolerance | ±20% | |
| DC Resistance(DCR) | 4.5mΩ | |
| Current - Saturation (Isat) | 15A |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 600 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
Out of Stock
Stock Notification
Add to BOM List
| Qty | Unit Price(Reference Only) | Total Amount |
|---|---|---|
| 1+ | $ 0.4947 | $ 0.49 |
| 200+ | $ 0.1989 | $ 39.78 |
| 600+ | $ 0.1924 | $ 115.44 |
| 1,200+ | $ 0.1875 | $ 225.00 |
Standard Packaging600/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8504500000 |
| USHTS | 8504508000 |
| TARIC | 8504500010 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8504500000 |
| BRHTS | 85045000 |
| INHTS | 85045010 |
| MXHTS | 8504.50.01 |

