ROQANG RVT1V221M0810
| Manufacturer | ROQANGAsian Brands |
| MPN | RVT1V221M0810 |
| LCSC Part # | C72498 |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 220uF ±20% 35V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ROQANG | |
| Packaging | SMD,D8xL10.2mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 35V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 220uF | |
| Ripple Current | 195mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 10.2mm | |
| Diameter | 8mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 63,650
63,650 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 10+ | $ 0.0626$ 0.0533 | $ 0.53 |
| 100+ | $ 0.0509$ 0.0433 | $ 4.33 |
| 500+ | $ 0.0451$ 0.0384 | $ 19.20 |
| 1,000+ | $ 0.0407$ 0.0346 | $ 34.60 |
| 5,000+ | $ 0.0372$ 0.0317 | $ 158.50 |
| 10,000+ | $ 0.0355$ 0.0302 | $ 302.00 |
Standard Packaging500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



