ROQANG RVT1H100M0505
| Manufacturer | ROQANGAsian Brands |
| MPN | RVT1H100M0505 |
| LCSC Part # | C72487 |
| Packaging | SMD,D5xL5.4mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | CAP ALUM 10uF ±20% 50V SMD |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Capacitors/Aluminum Electrolytic Capacitors | |
| Manufacturer | ROQANG | |
| Packaging | SMD,D5xL5.4mm | |
| Tolerance | ±20% | |
| Voltage Rating | 50V | |
| Lifetime | 2000hrs@105℃ | |
| Capacitance | 10uF | |
| Ripple Current | 17mA@120Hz | |
| Operating Temperature | -40℃~+105℃ | |
| Equivalent Series Resistance(ESR) | - | |
| Height - Seated (Max) | 5.4mm | |
| Diameter | 5mm |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 122,060
122,060 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 20+ | $ 0.0306$ 0.0282 | $ 0.56 |
| 200+ | $ 0.0254$ 0.0234 | $ 4.68 |
| 1,000+ | $ 0.02$ 0.0184 | $ 18.40 |
| 2,000+ | $ 0.0182$ 0.0168 | $ 33.60 |
| 10,000+ | $ 0.0167$ 0.0154 | $ 154.00 |
| 20,000+ | $ 0.0159$ 0.0147 | $ 294.00 |
Standard Packaging1000/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8532229000 |
| USHTS | 8532230020 |
| TARIC | 8532220000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8532220000 |
| BRHTS | 85322200 |
| INHTS | 85322200 |
| MXHTS | 8532.22.99 |



