BOURNS TC33X-2-201E
| Manufacturer | |
| MPN | TC33X-2-201E |
| LCSC Part # | C720646 |
| Packaging | SMD-3P,3.8x3.6mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | POT 200Ω 100mW SMD-3P,3.8x3.6mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | |
|---|---|---|
| Category | Passives/Potentiometers, Variable Resistors/Trimmer Potentiometers | |
| Manufacturer | BOURNS | |
| Packaging | SMD-3P,3.8x3.6mm | |
| Voltage Rating | - | |
| Tolerance | ±25% | |
| Temperature Coefficient | ±250ppm/℃ | |
| Power(Watts) | 100mW | |
| Number of Turns | 1 | |
| Resistance | 200Ω |
Report an ErrorShow similar products (0) >
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 5 |
| Multiple | 5 |
| Standard Packaging | 2500 |
| Sales Unit | Piece |
| EDA Models | EasyEDA Model |
In-Stock: 8,930
8,930 In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
| 5+ | $ 0.1258 | $ 0.63 |
| 50+ | $ 0.0999 | $ 5.00 |
| 150+ | $ 0.0869 | $ 13.04 |
| 500+ | $ 0.0772 | $ 38.60 |
| 2,500+ | $ 0.0661 | $ 165.25 |
| 5,000+ | $ 0.0622 | $ 311.00 |
Standard Packaging2500/Full Reel | ||
Better price for more quantity?
$
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8533400000 |
| USHTS | 8533404000 |
| TARIC | 8533401000 |
| Type | Details |
|---|---|
| CAHTS | 8533400000 |
| BRHTS | 85334013 |
| INHTS | 85334090 |
| MXHTS | 8533.40.01 |



