EVERLIGHT PT908-7C(BIN3)
| Manufacturer | |
| MPN | PT908-7C(BIN3) |
| LCSC Part # | C72057 |
| Packaging | Through Hole,L=4.5mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | 860nm NPN phototransistor |
| Description | 20mA 30V 860nm 100nA Through Hole,L=4.5mm Phototransistors RoHS |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Sensors, Transducers/Optical Sensors/Phototransistors | |
| Manufacturer | EVERLIGHT | |
| Packaging | Through Hole,L=4.5mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8541410000 |
| USHTS | - |
| TARIC | - |
| CAHTS | - |
| BRHTS | - |
| INHTS | - |
| MXHTS | - |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 2 |
| Multiple | 2 |
| Standard Packaging | 1000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
1,672
1,672
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
2+ | $ 0.0468 | $ 0.09 |
20+ | $ 0.0376 | $ 0.75 |
60+ | $ 0.033 | $ 1.98 |
200+ | $ 0.0295 | $ 5.90 |
1,000+ | $ 0.0223 | $ 22.30 |
2,000+ | $ 0.0209 | $ 41.80 |
Standard Packaging 1000/Full
Bag | ||
Better price for more quantity?
$