XUNPU TS-1088-AR02016
| Manufacturer |
XUNPU
Asian Brands |
| MPN | TS-1088-AR02016 |
| LCSC Part # | C720477 |
| Packaging | SMD,4x3mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 2mm SMD (SMT) Tab 4mm x 3mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | SMD,4x3mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
424,190
424,190
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0566 $ 0.0538 | $ 0.54 |
100+ | $ 0.046 $ 0.0437 | $ 4.37 |
300+ | $ 0.0406 $ 0.0386 | $ 11.58 |
1,000+ | $ 0.0361 $ 0.0343 | $ 34.30 |
4,000+ | $ 0.0324 $ 0.0308 | $ 123.20 |
8,000+ | $ 0.0313 $ 0.0298 | $ 238.40 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$