XUNPU TS-1087S-AR01516
| Manufacturer |
XUNPU
Asian Brands |
| MPN | TS-1087S-AR01516 |
| LCSC Part # | C720464 |
| Packaging | SMD-4P,5.1x5.1mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | SWITCH TACTILE SPST 160gf SMD |
| Description | Tactile Switch SPST 160gf 1.5mm Gull Wing 5.1mm x 5.1mm Surface Mount |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Switches/Tactile Switches | |
| Manufacturer | XUNPU | |
| Packaging | SMD-4P,5.1x5.1mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | |
| CNHTS | 8536500090 |
| USHTS | 8536507000 |
| TARIC | 8536500300 |
| CAHTS | 8536501000 |
| BRHTS | 85365090 |
| INHTS | 85365090 |
| MXHTS | 8536.50.09 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 20 |
| Multiple | 20 |
| Standard Packaging | 4000 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
63,680
63,680
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
20+ | $ 0.0385 $ 0.0366 | $ 0.73 |
200+ | $ 0.0305 $ 0.0290 | $ 5.80 |
600+ | $ 0.0261 $ 0.0248 | $ 14.88 |
4,000+ | $ 0.0234 $ 0.0223 | $ 89.20 |
8,000+ | $ 0.0211 $ 0.0201 | $ 160.80 |
20,000+ | $ 0.0199 $ 0.0190 | $ 380.00 |
Standard Packaging 4000/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$