BHFUSE BSMD1206-050-33V
| Manufacturer |
BHFUSE
Asian Brands |
| Mfr. Part # | BSMD1206-050-33V |
| LCSC Part # | C7202014 |
| Package | 1206 |
| Customer # | |
| Key Attributes | PTC RESET FUSE 33V 500mA 1206 |
| Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 33V 500mA Surface Mount 1206 |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | Select All |
|---|---|---|
| Category | Circuit Protection/PTC Resettable Fuses | |
| Manufacturer | BHFUSE | |
| Package | 1206 |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | - |
| CNHTS | 8536100000 |
| USHTS | 8536100040 |
| TARIC | 8536109010 |
| CAHTS | 8536100000 |
| BRHTS | 85361000 |
| INHTS | 85361010 |
| MXHTS | 8536.10.01 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 10 |
| Multiple | 10 |
| Standard Packaging | 3500 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
61,370
61,370
Available for Immediate Shipping
Add to BOM List
| Qty. | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
10+ | $ 0.0678 $ 0.0543 | $ 0.54 |
100+ | $ 0.0524 $ 0.0420 | $ 4.20 |
300+ | $ 0.0448 $ 0.0359 | $ 10.77 |
1,000+ | $ 0.039 $ 0.0312 | $ 31.20 |
3,500+ | $ 0.0344 $ 0.0276 | $ 96.60 |
10,500+ | $ 0.0321 $ 0.0257 | $ 269.85 |
Standard Packaging 3500/Full
Reel | ||
Better price for more quantity?
$