PANASONIC SFS6-DC24V
| Manufacturer | |
| MPN | SFS6-DC24V |
| LCSC Part # | C719509 |
| Packaging | Through Hole,53.3x25mm |
| Customer # | |
| Key Attributes | Slim type Safety relay compliant with Safety standards |
| Description | Power Relay 3 Form A + 3 Form B: 3A + 3B (3PST-NO + 3PST-NC) 24V Coil Through Hole,25x53.3mm |
| Datasheet |
Products Specifications
Show similar products (0) >| Type | Description | All |
|---|---|---|
| Category | Relays/Safety Relays | |
| Manufacturer | PANASONIC | |
| Packaging | Through Hole,53.3x25mm |
Show similar products (0) >
Compliance & Export Codes
| Type | Details |
|---|---|
| RoHS | |
| ECCN | EAR99 |
| CNHTS | 8536411090 |
| USHTS | 8536410030 |
| TARIC | 8536411090 |
| CAHTS | 8536410099 |
| BRHTS | 85364100 |
| INHTS | 85364100 |
| MXHTS | 8536.41.10 |
Related Resources
| Type | Link |
|---|---|
| Datasheet | |
| EDA Models |
Additional Information
| Type | Details |
|---|---|
| Minimum | 1 |
| Multiple | 1 |
| Standard Packaging | 50 |
| Sales Unit | Piece |
In-Stock:
31
31
In stock, ships now
Add to BOM List
| Qty | Unit Price | Total Amount |
|---|---|---|
1+ | $ 9.4926 | $ 9.49 |
10+ | $ 8.4036 | $ 84.04 |
30+ | $ 7.7376 | $ 232.13 |
100+ | $ 7.2142 | $ 721.42 |
Standard Packaging 50/Full
Tray | ||
Better price for more quantity?
$